IVI
Maltodextrín 1500 g

ideálny zdroj energie pri fyzickej záťaži
Hodnotenie: 4,4
 (159 hodnotení)
Kategória: Sacharidy
Tréningový cieľ: Pribrať, Viac energie
Počet dávok: 30 dávok
Veľkosť dávky: 50 g
Jednotková cena: 3,54 Eur / kg
Hlavná zložka: Maltodextrín - 50 g na dávku
IVI Maltodextrín 1500 g
5,31 Eur
Pri objednávke nad 60 Eur poštovné zadarmo
Tvoj záujem o tento produkt je dôležitý pre jeho rýchle naskladnenie. Ďakujeme.

Informácie o produkte

MALTODEXTRÍN KMS X50 - je ideálnym zdrojom energie pri fyzickej záťaži. Maltodextríny sú enzymaticky štiepené škroby, v ktorých sú molekuly viazané v rôzne dlhých reťazcoch. Zreťazením glukózy klesá osmolalita nápoja a preto pri podávaní maltodextrínu nepociťujeme nežiadúce zažívacie ťažkosti, ako pri podaní rovnakého množstva glukózy. Oproti jednoduchým cukrom má výhodu, že sa štiepi na glukózu až v zažívacom trakte. Umožňuje plynulú dodávku glukózy do krvného obehu. Maltodextrín KMS X50 má v reťazci 15 glukózových molekúl. Je dobre rozpustný vo vode. 100 gramov maltodextrínu má rovnakú kalorickú hodnotu ako sto gramov glukózy t.j. asi 1800 kJ. Z dôvodu zreťazenia glukózy v maltodextríne, môžeme podať maltodextrín v nápoji pri rovnakej osmolalite toľkokrát viac, koľkokrát sa glukózových jednotiek nachádza v reťazci maltodextrínu. Maltodextríny je možné chuťovo aj tepelne upravovať.

Možnosti využitia Maltodextrínu KMS X50: Pri superkompenzačnej diéte a režimoch smerujúcich k optimálnemu doplneniu svalového glykogénu. Superkopenzácia je špeciálny režim, kde po troch dňoch obmedzenia uhlohydrátov v strave, v nasledujúcich dvoch - troch dňoch zvyšujeme prívod sacharidov na celkové množstvo cca 500g na deň. Ďalší deň je možné absolvovať náročný vytrvalostný výkon, zásoby glykogénu by mali byť na maximálnej úrovni. Superkonpenzačnú diétu treba najprv prekonzultovať s trénerom a športovým lekárom a odskúšať v modelovanom tréningu.

Pred a v priebehu športového výkonu je tiež vhodné pridávať do nápojov maltodextríny. Aplikácia maltodextrínov je výhodná tým, že nespôsobuje zažívacie potiaže. Pri vytrvalostnom výkone energetické nápoje s maltodextrínmi používame v druhej polovici výkonu. Podobne sa dá využívať pri dlhšom intervalovom výkone ( v kolektívnych športoch v prestávkach zápasu, v turnaji medzi dvoma zápasmi, v etapových pretekoch, v modernom päťboji medzi jednotlivými disciplínami...). Zvýšenie hladiny glykogénu v krvi možno očakávať 25 minút od podania prvej dávky. Týmto spôsobom je veľmi účelné riadiť využitie zdrojov energie v závislosti na zmenách intenzity zaťaženia.

Praktické príklady využitia Maltodextrínu KMS X50: Nápoj vhodný v prestávkach medzi výkonnmi: 1 l vody, 17 g ( dve odmerky) iontového nápoja, 40 g maltodextrínu, šťava z jedného pomaranča alebo citróna. Piť v dávkach 4 dl za hodinu. Regeneračný nápoj v období tréningového zaťaženia: 1,5 l vody, 80 - 100 g maltodextrínu, jedna odmerka iontového nápoja. Piť v malých dávkach celý deň. Nápoj sa môže dochutiť šťavou z pomaranča alebo citrónu. Na zvýšenie energetickej hodnoty stravy je možné pridávať maltodextrín bez výraznej zmeny chuti do rôznych jedál (omáčok, nákypov, koktailov, jogurtov, pudingov, ovocných šalátov ...).

Nutričné hodnoty

Maltodextrín 1500 g (bez príchute)
Veľkosť 1 dávky: 50 g
Počet dávok v balení: 30
Nutričné hodnoty 1 dávka (50 g) % ODD*
Kalórie 891 kJ / 213 kcal **
Maltodextrín 50 g **
*odporúčaná denná dávka
**denná dávka nie je stanovená
Zloženie
Maltodextrín.
Alergény
Neobsahuje alergény.

Odporúčané dávkovanie

Vo fáze regenerácie po výkone je možné nápoje s maltodextrínmi používať bezprostredne po výkone (v prvých 40 minútach) v dávke 30 - 50 g v 0,5 - 0,7 l vody. (1 g maltodextrínu = 18 kJ/3,8 kcal)

Ste spokojný s popisom tohto produktu? ÁnoNie

Cenník

príchuť Chuť Dostupnosť  
Bez príchute - nie je skladom
príchuť Chuť Dostupnosť  
Bez príchute - nie je skladom

Celkové hodnotenie

0,0
159 hodnotení
Max. spokojnosť
97 x
Výborný
45 x
Dobrý
15 x
Nič moc
1 x
Zlý
1 x
99% zákazníkov odporúča tento produkt

Hodnotenia zákazníkov

user
Juraj
Výborný
Síce je bez príchute, ale aj tak mi nechutí. V jogurte sa mi hrudkavie, vo vode tiež, ak si ho dám veľa. Výsledok neviem posúdiť, energia prichádza asi pomaly , tak ako aj odchádza - nepostrehnutelne.
Pred 7 mesiacmi
Cieľ: Väčšie svaly
Odporúčam:
user
Patrik
Max. spokojnosť
klasická malta, účel spĺňa
Pred 7 mesiacmi
Cieľ: Väčšie svaly
Odporúčam:
user
Erik
Max. spokojnosť
ok
Pred rokom
Cieľ: Viac energie
Odporúčam:

Spýtaj sa nás

Meno Email
Tvoja otázka

Kategórie

Ciele

Výrobcovia

Shop Roku 2014
Dnes je 22.May 2018, meniny má Júlia, Juliana , zajtra Želmíra
Bodyworld - doplnky výživy
Kontakt
BodyWorld
Elektrárenská 1
83104 Bratislava
Sledujte nás

Možnosti online platby
TrustPay - platobný systém
Maltodextrín 1500 g
IVI
Maltodextrín 1500 g