Články

Vyhnite sa túto zimu chorobám

Vyhnite sa túto zimu chorobám

16. 12. 2016

Poznáte to, zima začala, a s ňou aj sezóna prechladnutí a chrípok... a angín, zápalu priedušiek, nákaz chlamýdiami a mykoplazmami, atď, atď.

Máme pre vás niekoľko tipov, ako sa posilniť, aby ste mohli čo najlepšie odolávať a aj keď vás niekto z toho množstva neznámych ľudí, ktorých denne stretnete, nakazí, pomôže vám to aspoň lepšie sa s chorobou vysporiadať.

Celý článok
Stravovanie počas Arnoldovej éry

Stravovanie počas Arnoldovej éry

14. 12. 2016

Bodybuilding zažíval rapídny nárast popularity počas 70-tych rokov vďaka rovnováhe prirodzeného a nadprirodzeného, ktoré Arnold predstavoval. Pre širokú verejnosť pôsobil akceptovateľne a zároveň bol stelesnením každého komiksového hrdinu. Arnoldova postava počas jedo vrcholu bola impozantná kvôli jej veľkosti, svalnatosti a symetrii. Arnold samozrejme ťažil aj zo svojej výšky a atraktívnych črtov, rovnako ako zo svojej charizmy. Trochu menej pôsobivou bola úroveň vyrysovania svalstva, hlavne v porovnaní so súčasnou kulturistikou. Ťažký tréning, genetika, anabolické steroidy a strava bohatá na bielkoviny umožňovala týmto mužom dosiahnuť pôsobivú veľkosť, avšak vyrysovanosť, ako je bežná v dnešných už aj amatérskych súťažiach, v tých časoch zaostávala. Ak sa chcete dozvedieť, čo títo muži jedávali, pozrite sa späť do rokov 60-tych. Vtedy bolo povedomie o výžive veľmi nízke, ľudia sa nezaoberali sacharidmi a bielkovinami - bolo to o mäse a zemiakoch.

Celý článok
Dorian Yates bez cenzúry | The Shadow hovorí otvorene o steroidoch, heavy duty tréningu a detstve

Dorian Yates bez cenzúry | The Shadow hovorí otvorene o steroidoch, heavy duty tréningu a detstve

7. 12. 2016

Iba máloktorí muži v dejinách kulturistiky boli takí tajomní ako šesťnásobný Mr. Olympia Dorian Yates. Počas jeho súťažnej kariéry známy pod prezývkou tieň - "The Shadow" - pre jeho mlčanlivú povahu. Muž, ktorý sa stránil svetla reflektorov a hneď po súťaži sa odobral do svojho gymu v industriálnom Birminghame, ďaleko od slnečných pláží Kalifornie. Jeho tréningové metódy boli radikálne odlišné od vysokoobjemových tréningov vtedajších čias, a jeho "Blood and Guts" video inšpirovalo celú generáciu znovu objaviť podstatu slova intenzita.

Celý článok
Dorian Yates a jeho "zrnitý" výzor

Dorian Yates a jeho "zrnitý" výzor

30. 11. 2016

Nápad na tento článok prišiel hneď po seminári legiend na Masters Mr. Olympia v Miami pred pár rokmi. Pretože nás bolo toľko na pódiu a veľmi veľa otázok na nás, museli sme odpovedať relatívne stručne a výstižne. Moderátorom nebol nikto iný, ako Bob Cicherillo a pýtal sa ma na môj "zrnitý" výzor, pre ktorý som bol známy počas mojej súťažnej kariéry. Konkrétne sa pýtal na to, ako som tento výzor dosiahol. Keďže dostávam túto otázku celkom často, myslel som si, že by bolo dobré ju rozobrať do hĺbky.

Celý článok
10 tréningových tipov pre masívny rast

10 tréningových tipov pre masívny rast

21. 11. 2016

Veľa cvičiacich by rado poznalo tajné metódy a overené princípy čo najrýchlejšieho naberania svalovej hmoty. Mnohí si myslia, že tieto princípy pochádzajú z tajnej tréningovej metódy, alebo proteínového prášku, alebo nejakých tabliet/kapsúl, ktoré všetko zmenia. Realitou však je, že na budovanie svalovej hmoty potrebujete, alebo vám minimálne veľmi pomôžu, týchto desať princípov.

Celý článok
TOP 10 potravín na budovanie svalov

TOP 10 potravín na budovanie svalov

18. 11. 2016

Neexistuje nič horšie ako tvrdo drieť v posilňovni a zdanlivo nebudovať žiadne svaly. Nestačí iba tvrdo a premyslene trénovať, svoj tréning musíte podporiť aj rozumným výživovým plánom. Ľudské telo funguje veľmi podobne ako ktorýkoľvek vysoko výkonný stroj – vyžaduje kvalitné zdroje paliva, aby mohlo podávať vysoké výkony a aby sa telo prestavalo.

Celý článok
Cheat jedlá a chudnutie

Cheat jedlá a chudnutie

14. 11. 2016

Cheat meals, alebo tzv. podvádzacie jedlá, sú jedlá, ktoré úplne odporujú zásadám počas diéty alebo zdravého stravovania (zoberte si takú pizzu, alebo hamburger). Cheat meals zvyšujú produkciu leptínu - hormónu, ktorý napomáha metabolizmu tukov a zároveň kontroluje chuť do jedla. Zvyčajne sa po jednom týždni diéty hladina leptínu v tele zníži. Táto úroveň sa však počas dní konzumovania cheat meals (tzv. cheat days) obnoví na normálnu úroveň. A tak je telo opäť pripravené spaľovať tuky a mať pod kontrolou pocit hladu počas nasledujúceho týždňa diéty.

Celý článok
Dvíhajte ťažké váhy, aby ste rástli ako Arnold!

Dvíhajte ťažké váhy, aby ste rástli ako Arnold!

14. 11. 2016

Arnold ovládol zlatý vek kulturistiky ozajstnou silou vypracovanou dvíhaním ťažkých váh. Aj v súčasnosti aplikuje jeho kľúč k úspechu väčšina prístupov k tréningu!

Éru akčných superhrdinov v 80-tych a 90-tych rokoch si fanúšikovia neskutočne užívali. Bol to začiatok záplav hardcore hrdinov, ako Sylvester Stallone, Bruce Willis a Steven Seagal. Avšak jeden muž ovládol hierarchiu Hollywoodu a postavil sa na trón: Arnold Schwarzenegger.

Celý článok
Všetko o kreatíne - najkomplexnejšie, nestranne, na základe vedeckých faktov!

Všetko o kreatíne - najkomplexnejšie, nestranne, na základe vedeckých faktov!

18. 7. 2016

Odpovede na všetky tvoje otázky ohľadom kreatínu. Ktorý kreatín je najlepší? Ako sa užíva? Ako funguje? Odpovede na tieto a mnohé ďalšie otázky nájdeš v tomto článku.

Celý článok

Kategórie

Ciele

Výrobcovia

Shop Roku 2014
Dnes je 22.január 2017, meniny má Zora , zajtra Miloš
Bodyworld - doplnky výživy
Kontakt
BodyWorld
Elektrárenská 1
83104 Bratislava
Sledujte nás

Možnosti online platby
TrustPay - platobný systém
Diosgenin 1+1